Nové logistické centrum v Dubaji představuje dosud největší investici DB Schenker v regionu Středního východu a Afriky a je to také jeho první sklad podobné velikosti na světě, jehož spotřebu bude plně pokrývat solární energie.

Sklad by měl jít do provozu v prvním čtvrtletí příštího roku. Bude zarhnovat halu s kontrolovanou teplotou o rozloze 35 000 metrů čtverečních a další menší část bude sloužit pro služby s přidanou hodnotou.

První část logistického centra otevřel DB Schenker před dvěma lety, nyní ho dále rozšiřuje a do roku 2021 dokončí třetí fázi výstavby skladu, který bude mít nakonec 80 000 metrů čtverečních logistické plochy.

 

Položení základního kamene pro nové logistické centrum proběhlo pod záštitou Khalifa Al Zaffina z Dubai Aviation City Corporation. Vedle početné dubajské delegace se ceremoniálu zúčastnili za logistickou firmu také člen představenstva pro smluvní logistiku Tom Schmitt, výkonný ředitel pro EMEA Karl-Heinz Emberger a ředitel smluvní logistiky pro EMEA Ako Djaf.

Vizualizace velké logistického centra DB Schenker v Dubaji

Související