Stejně jako Überherrn v Německu a Clermont-Ferrand ve Francii funguje logistické centrum v Lozorně jako eurohub, a je proto významnou součástí evropské sítě společnosti Dachser. Eurohuby působí jako spojovací články v rámci celé sítě, jsou ideálně situované pro distribuci do okolních zemí a probíhá zde konsolidace zásilek.

Výstavbou nové haly se pobočka v Lozorně rozrostla na celkovou plochu 64 tisíc metrů čtverečních. Kapacita nové haly je 12 tisíc paletových míst na ploše 6700 metrů čtverečních, skladová výška je 14,5 metru a k dispozici je 13 ramp pro vykládku a nakládku kamionů.

Budova je vybavená moderními technologiemi: automatickou balicí linkou, EPA prostorem pro manipulaci s materiálem citlivým na statickou elektřinu, je zde umístěná i speciální zóna pro služby s přidanou hodnotou, která splňuje i náročné VDA standardy pro automobilový průmysl. Hala je napojená na stávající cross dock. Sklad využívá IT aplikací vyvinutých společností Dachser v souladu s jejími globálními standardy. Nová skladová hala vytvořila zhruba 30 nových pracovních míst. Dachser tak nyní v Lozorně zaměstnává téměř sto lidí.

„Jsme velmi rádi, že se díky této investici význam pobočky v Lozorně v celoevropském kontextu ještě zvýšil,“ říká Roman Stoličný, managing director a člen představenstva Dachser Slovakia. „V současné době tady nabízíme pro všechny naše zákazníky 45 každodenních přímých linek sběrné služby, které zabezpečují spojení se 14 zeměmi Evropy včetně České republiky.“

Související