Rostoucí poptávka po skladových řešeních většího rozsahu přináší nový trend výstavby hal, pro které se vžilo označení „big box“. Právě na takové projekty se zaměřuje nová platforma realitně-poradenské společnosti 108 Agency.

Na stránkách www.bigboxlocator.com tak firmy naleznou přehlednou databázi skladových kapacit ať již ve formě existující výstavby, tak také ve fázi projektu či připravených pozemků.

„Vznik projektu BigBox Locator je motivován našimi zkušenostmi z posledních let, kdy cítíme rostoucí zájem o komplexní řešení skladování v rámci centralizovaných projektů značného rozsahu. Klientům tyto provozy přinášejí maximální efektivitu a do budoucna očekáváme, že tzv. big box projekty budou nabývat na významu nejen u nás, ale napříč celým regionem CEE,“ uvádí Jakub Holec, šéf firmy 108 Agency.

 

V České republice mezi nejznámější příklady big box výstavby patří distribuční centrum společností Amazon v Dobrovízi nebo DHL pro výroky firmy Lego v Jirnech, obě s plochou kolem 100 tisíc metrů čtverečních. K nejnovějším pak patří automatizovaný sklad společnosti Makro na sever od Prahy s plochou přes 50 tisíc metrů čtverečních a nedaleko něho plánuje automobilka Daimler výstavbu svého distribučního centra o rozloze kolem 200 tisíc metrů čtverečních.

Související