Německá společnost Vahle se rozhodla vybavit svůj nový sklad nejen tradičním skladovacím zařízením a vysokozdvižnými vozíky, ale především novým zakladačem STC 2B1A, který bude obsluhovat celkem 7314 pozic rychlostí 6 metrů za sekundu. Dokončení projektu se plánuje na konec roku 2018.

Nový miniload systém od firmy Jungheinrich zahrnuje tři nové patenty: inovativní design stožáru s lehkou konstrukcí, vysokou stabilitou a možností nastavit rozsah zařízení až na 25 metrů, nová koncepce pojezdové kolejnice a hnací systém integrovaný do paty stožáru, díky kterému je sklad prostorově velice úsporný.

Systém je nejvýkonnější jeřábový zakladač pro automatizované sklady drobného zboží ve své třídě. Má energetické zásobníky „SuperCaps“, uzpůsobené pro provoz zakladačů, které ukládají energii uvolňovanou při brzdění a při akceleraci ji dodávají zpět do systému. Tím se podařilo snížit energetickou náročnost a zejména vyžadovaný příkon.

Ve skladu drobného zboží se využívají dva formáty kontejnerů – krabice 600 x 400 mm skladované dvě za sebou a krabice 300 x 400 mm skladované čtyři za sebou.

„Společnost Vahle Group se vždy soustřeďovala na kvalitu produktů a služeb, našich zaměstnanců, školení a vybavení budov. Náš závazek na nepřetržité zlepšování se odráží v novém automatizovaném skladu drobného zboží,“ uvedl Rüdiger Kuhn, ředitel nákupu a materiálového managementu firmy Vahle, s tím, že součástí projektu bude vedle skladu drobného zboží i výstavba skladu s širokými uličkami, konzolovými regály pro dlouhé předměty a průjezdnými regály.

Související