Nejnovější budova v chebském průmyslovém parku je podle investora pátou nejšetrnější industriální stavbou vůbec v nových zemích Evropské unie. Provoz využívá například senzory, které regulují LED osvětlení podle intenzity denního světla nebo tlumí osvětlení tam, kde se zrovna nikdo nepohybuje. Specialitou jsou mimořádná protipožární opatření kvůli těkavým látkám v kosmetice.

„Stavba je zelená i zvenčí, její součástí je i ještěrkoviště – prostředí uzpůsobené na vyhřívání nebo páření ještěrek. Zajímavostí navíc je jeho tvar – stužka symbolizuje boj proti rakovině prsu,“ dodává Martina Životová z oddělení developmentu Accolade.

DHL si v Chebu od Accolade pronajímá už téměř 50 tisíc metrů čtverečních. Hodnota celé budovy je zhruba 800 milionů korun.

Výstavba distribučního centra kosmetiky Estée Lauder pro společnost DHL začala v chebském průmyslovém parku v polovině minulého roku. Nová budova přímo navazuje na již stojící servisní a logistické středisko televizní společnosti Sky Deutschland, které také provozuje DHL.

Související