Společnost Emerge, která v současnosti zaměstnává více než 800 zaměstnanců, spadá do kategorie Tier 1 automotive dodavatelů, a je tak součástí nejdůležitějšího článku dodavatelského řetězce automobilek.

Firma nyní rozšiřuje svou síť pěti závodů, kterou doplní nová hala u Mladé Boleslavi, tedy v blízkosti výrobního závodu Škoda Auto.

„Rozhodnutí rozšířit působení společnosti do lokality Mladé Boleslavi vychází z požadavku na navýšení výrobní kapacity. Tato lokalita je pro nás klíčová z pohledu efektivity provozu ve vztahu k našim odběratelům,“ uvádí Jan Ramzer, strategický projektový manažer společnosti Emerge.

Výrobní hala bude vybavena moderními svařovacími roboty a lisovacím vybavením. Výrobu v závodě doplní také související logistické zázemí.

Automobilový průmysl je v Česku klíčovým ekonomickým segmentem. Z dat uveřejněných Sdružením automobilového průmyslu vyplývá, že za rok 2017 bylo vyrobeno celkem 1,4 milionu motorových vozidel, přičemž tržby odvětví vzrostly meziročně o sedm procent. Podíl tržeb na celkové průmyslové výrobě ČR činil 24,4 %. I loni tak bylo Česko druhým největším výrobcem osobních automobilů na světě v přepočtu na obyvatele, hned za Slovenskem.

Zájem automotive společností o výrobní či logistické prostory potvrzuje také Michal Barthell, konzultant industriálních nemovitostí společnosti 108 Agency, která se na nájemní transakci Emerge podílela: „Obrací se na nás řada předních automotive dodavatelů, kterým již kapacitně nedostačují stávající skladové či výrobní prostory, a řeší nezbytnost další expanze. V loňském roce jsme takto spolupracovali například se společnostmi Bosal, MD Elektronik, Hyundai Glovis, ZF a mnoha dalšími.“

Související