Nový areál vyrůstá ve VGP Parku Chomutov nedaleko hranic s Německem. Sklad o ploše zhruba 17 tisíc metrů čtverečních s možností dalšího rozšíření až na 25 tisíc metrů čtverečních by měl být dokončen v závěru letošního roku.

Kromě budovaného skladu v Chomutově využívá Babymarkt.de další logistická zařízení v německém Dortmundu a v českých Tuchoměřicích. Skladuje, kompletuje a balí v nich zboží, které posílá do 14 zemí.

Chomutovský sklad bude odbavovat velkou část objednávek z e-shopů babymarkt v jednotlivých státech a zásobovat šest stálých poboček společnosti. Skupina Geis převezme kompletní warehousing – od příjmu zboží přes skladování, kompletování a balení až po vychystávání a distribuci.

Pro Babymarkt.de bude pracovat více než stovka zaměstnanců skupiny Geis, kteří denně vychystají minimálně tisíc zásilek. Zaměstnanci budou vybaveni moderními skladovými technologiemi, jako jsou například vychystávací rukavice se zabudovanou čtečkou čárových kódů.

Geis zajišťuje také třeba provoz distribučního centra společnosti Tchibo v Chebu, která odtud vyřizuje online objednávky ze sedmi zemí střední a východní Evropy. 

 

Související