Společnost Amazon opět otevře své distribuční centrum v Dobrovízi ke komentovaným prohlídkám pro veřejnost. Od roku 2016, kdy se uskutečnily poprvé, si logistický provoz přišlo prohlédnout přes tisíc návštěvníků.

Jednotlivci i skupiny se mohou zapsat k prohlídkám na webové adrese cz.amazonfctours.com, první termíny jsou už k dispozici.

Prohlídka zabere přibližně hodinu 60 minut a návštěvníci budou během ní sledovat, jak s využitím moderních technologií zaměstnanci e-shopu vychystávají uskladněné zboží, balí jej a chystají k odeslání menší objednávky, jako jsou knihy, elektronika či spotřební zboží. Na prohlídku může přijít kdokoliv starší šesti let, maximální počet osob ve skupině je 35.

„S hrdostí otevíráme dveře našim zákazníkům, zájemcům o práci a komukoliv dalšímu s vášní pro moderní technologie používané v našem českém distribučním centru. Každý může přijít a na vlastní oči se podívat, jak se u nás snoubí práce našich zaměstnanců s moderními technologiemi, a co všechno se děje, když zákazník klikne na tlačítko ‚koupit‘,“ říká Axel Loebel, generální manažer distribučního centra Amazonu v Dobrovízi.

Amazon v České republice dosud investoval necelé čtyři miliardy korun a ve svém dobrovízském distribučním centru a pražských kancelářích zaměstnává přes 4500 stálých pracovníků.

Související