Západní okraj Prahy je logistickými firmami velmi oblíbený. Výhodou je pro ně blízkost pražského mezinárodního letiště i dobrá silniční infrastruktura včetně části dokončeného Pražského okruhu. Logistická centra zde vyrůstala již od 90. let, k prvním patřily například Business Park Rudná a Zličín Business Center. Zájem firem o tuto lokalitu neklesá a kvalitní logistické prostory jsou zde již delší dobu nedostatkovým zbožím.

Developer Prologis nyní zahájil další rozšiřování svého areálu Prologis Park Prague-Airport. Probíhá zde výstavba nové budovy s plochou 38 600 metrů čtverečních, z toho 27 400 metrů čtverečních logistických prostor bude postaveno na míru pro společnost Eyelevel, která se zaměřuje na design značkových prodejen. Dalších 11 250 metrů čtverečních představuje spekulativní výstavba. Budova s 12 metry čisté výšky bude vybavena inteligentním měřicím systémem, LED osvětlením a monitorovacím systémem SPZ. Dokončení je naplánováno na čtvrtý kvartál letošního roku.

Rovněž nedaleko pražského letiště se rozkládá Panattoni Park Prague Airport II. Po dokončení první fáze nové výstavby v něm developer Panattoni Europe připravuje rozšíření nedávno dokončené logistické haly o dalších 21 tisíc čtverečních metrů pro švýcarskou společnost Panalpina.

Nové prostory budou sloužit jako sklad pro více uživatelů zaměřený na překládání zboží pro silniční a leteckou přepravu. Převážná část haly bude pak využívána mezinárodním automotive dodavatelem Mahle pro logistiku automobilových komponent a umožní jejich distribuci metodou just-in-time do výrobních závodů ve východní Evropě a Německu. Výstavba začala v těchto dnech a měla by být dokončena v únoru příštího roku. Hala bude splňovat ekologický standard BREEAM 2016 Very Good.

 

Související