Téměř dva roky trvající proces dvou akvizic a jedné fúze i souvisejících integračních procesů oficiálně povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Nový lídr trhu začíná oficiálně působit pod novým názvem Manuvia. Jeho hlavní specializací je přidělování pracovníků na manuální pozice hlavně do automobilového a elektrotechnického průmyslu a logistiky.

„Sektor personálních a pracovních agentur prochází velmi intenzivní konsolidací. To je obrovská příležitost a výzva zároveň,“ uvedl uvádí Peter Dosedla, CEO a člen představenstva mezinárodní skupiny Manuvia. Podle něj se všechny nově spojené firmy doplňují svými zakázkami, teritoriem působnosti i specializacemi a letos by měla Manuvia dosáhnout konsolidovaného obratu kolem čtyř miliard korun.

Firma má nyní 20 poboček v šesti zemích střední a východní Evropy (v Česku, na Slovensku, v Polsku, Rumunsku, Srbsku a na Ukrajině). Kromě poskytování pracovníků pro výrobce z oblasti automobilového a elektrotechnického průmyslu, které jsou tahounem tuzemské ekonomiky, jsou mezi zákazníky Manuvie i firmy z logistiky, potravinářství, maloobchodu a strojírenství.

Manuvia se opírá i o nábor v zahraniční včetně zemí mimo EU a má k dispozici i vlastní ubytovací a dopravní kapacity. „V současnosti má skupina k dispozici
6000 lůžek ve vlastních kvalitních ubytovnách přímo u velkých průmyslových areálů, kde ubytováváme své zaměstnance, a to i v páru s partnerem či partnerkou. Mobilitu pracovníků usnadňuje flotila autobusů, která každý týden najezdí přes 15 000 km,“ doplňuje Dušan Letošník, předseda představenstva skupiny Manuvia.

Související