Technologie vyvinuté v rámci partnerství mají být odpovědí na připravované změny v legislativě pro nákladní vozidla. Obě firmy se zaměří na výstražné a brzdné systémy pokročilých asistenčních systémů. Valeo přispěje svou odborností v oblasti radiolokace a technologie LiDAR, Wabco jako dodavatel technologií pro bezpečnost a propojitelnost nákladních vozidel využije svých znalostí tohoto specifického trhu a předpisů.

Nejprve začnou Valeo a Wabco pracovat na radarovém systému, které bude řidiče varovat před objektem v mrtvém úhlu zpětných zrcátek a pomůže na vzniklou situaci reagovat. Zařízení by mělo být dostupné již v příštím roce. Obě firmy budou současně pracovat na dalších řešeních využívajících na technologii LiDAR, která pokryjí širší škálu situací i nad rámec legislativou stanovených požadavků a řidiči usnadní řízení.

Vývoj a testování těchto systémů bude probíhat především v pražském R&D centru v Hostivaři, které už nyní hraje klíčovou roli v této oblasti v rámci celé skupiny Valeo. Hostivařské centrum bylo v letošním roce rozšířeno, aby zvládalo další nárůst vývojových prací.

Související