Areál Link Hradec Králové se nachází v industriální zóně Pouchov a nabízí cross-dock terminál s 8400 čtverečními metry pronajímatelných ploch. Do nového areálu se již stěhují nájemci. Celkem 88 procent parku je obsazeno logistickými společnostmi Dachser a Gebrüder Weiss. Pouze 1300 čtverečních metrů zůstává volných. Další správu nemovitosti převezme Cromwell Property Group, investiční a strategický partner Linkcity.

Developer projekt připravoval ve spolupráci s nájemci, aby bylo možné vytvořit logistická řešení šitá na míru. Pro společnost Dachser byl například přizpůsoben půdorys haly a upravena její nosná konstrukce tak, aby bylo možné navýšit počet nakládacích doků o třicet procent. Součástí nestandardního řešení jsou i venkovní komory s integrovanými nakládacími můstky, které Dachser použil v ČR vůbec poprvé.

 

Výstavba areálu Link Hradec Králové probíhala vedením společnosti VCES, která je součástí skupiny Bouygues Construction, k níž patří i Linkcity. Použitá řešení i technologie byly zvoleny s ohledem na získání zeleného certifikátu BREEAM na úrovni Very Good.

Logistický park u Hradce Králové je prvním z řady plánovaných developerských projektů Linkcity Czech Republic a investiční firmy Cromwell Property Group. V příštích letech má v České republice a na Slovensku vzniknout dalších více než 170 000 metrů čtverečních průmyslových a logistických nemovitostí v blízkosti Olomouce a Nitry. 

"V průmyslovém segmentu střední a východní Evropy vidíme do budoucna pro Linkcity další možnosti růstu a úspěšná realizace v Hradci Králové nám ukazuje, že dokážeme velmi dobře uspět i ve zcela odlišném typu developmentu, než je náš tradiční rezidenční," uvedl David Labardin, generální ředitel společnosti Linkcity Czech Republic.

Související