Na návěsu každého kamionu je umístěno jméno hrdiny či hrdinky spolu s krátkým popisem a s textem „Každý národ má své hrdiny. Nezapomínáme“. Jejich příběhy si pak mohou lidé přečíst na webových stránkách společnosti C.S.Cargo i Paměti národa.

Cílem projektu je pod společnosti rozšíření každodenního povědomí o činech známých i zcela neznámých lidí, jejichž odvaha a nezlomnost mohou být příkladem pro každého, v každé době.

„Žijeme nejlepší dobu, co Češi i Slováci kdy zažili. Vděčíme za ni všem hrdinům, těm slavným i těm tisícům méně známých. Deset jmen na našich kamionech snad trochu pomůže nám současníkům připomenout si, za co jim vděčíme,“ říká Jan Blaško, předseda dozorčí rady a akcionář C.S.Cargo.

„Právě paralela životů obyčejných lidí, kteří se stali hrdiny, s jejich připomínkou v běžném životě na návěsu kamionu se nám líbila a nápad jsme uvítali. Lidé si snadno všimnou jinak vypadajícího kamionu a třeba si vzpomenou aspoň na chvíli na dějiny naší země i z pohledu těch, kteří riskovali své životy pro lepší budoucnost národa,“ za Paměť národa dodává k projektu Jan Polouček, provozní ředitel Post Bellum o.p.s.

Paměť národa je nejrozsáhlejší veřejně přístupná pamětnická databáze v Evropě, kterou nezisková organizace Post Bellum buduje a spravuje ve spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů a Českým rozhlasem.

Související