Na celkové ploše 2900 čtverečních metrů je v první fázi k dispozici 150 kójí z celkově 850 plánovaných. Kóje ve velikostech od 0,5 do 20 čtverečních metrů je možné pronajmout nejméně na jeden měsíc. Osobní sklad zaručuje nonstop přístup po celý rok, zabezpečení a vysoký standard čistoty a sucha.

„Během fungování naší společnosti na českém trhu jsme zaznamenali nejen narůstající zájem ze strany zákazníků o naše služby, ale také jejich preferenci výběru dle lokalit. Proto jsme se rozhodli najít takové místo, které bude nejen situované blíže centru města, ale zároveň bude dobře dostupné autem,“ uvádí Soňa Fialová, ředitelka Perfect Storage.

Fenomén zvaný self-storage (neboli samoskladování) vznikl v padesátých letech minulého století v USA a odtud se v osmdesátých letech rozšířil do Evropy. Pro mnoho lidí žijících v malém bytě bez sklepa je to často jediná příležitost, jak vlastnit kolo a další sportovní vybavení. Externí minisklady ale využívají i firmy.

V České republice nalezneme nabídku kójí pro osobní skladování zatím hlavně v Praze, kde ji poskytuje několik firem. Šanci na úspěch má tato služba spíše ve velkých městech. Překážkou pro její růst jsou zejména vysoké ceny na realitním trhu.

Související