Rozpočtový výbor německého parlamentu loni požádal spolkové ministerstvo financí, aby vytvořilo plán, jak stabilizovat finance státem vlastněné společnosti Deutsche Bahn. Dokument, který byl zaslán do parlamentu, obsahoval návrh, že „by se mohl projednat kompletní, nebo částečný prodej Schenker AG“, uvedla agentura Reuters.

Podle výzkumné organizace Transport Intelligence se nyní jeví prodej Schenkeru jako pravděpodobný scénář. Deutsche Bahn totiž podle médií žádá po státu investice v hodnotě 4,9 miliard eur, které potřebuje na vylepšení železniční sítě a další elektrifikaci. Vedení německých drah uvedlo, že kvůli nedostatečným investicím dochází ke stále častějšímu zpožďování vlaků a zvyšuje se také potřeba rekonstruovat nádraží.

Podle Transport Intelligence má firma zároveň problémy s dluhy. Deutsche Bahn již dříve navrhla částečný prodeji dvou významných aktiv, společnosti Schenker a britské dopravní společnosti Arriva. Projekt se však zastavil v roce 2016. Nedávno šéf firmy Richard Lutz připustil vstup Arrivy nebo Schenkeru na burzu.

 

Související