Mobilní nabíjecí stanice je kompaktní zařízení připojené za elektrokolo. Díky tomu lze nabíječku rychle a také ekologicky dopravit podle objednávky na požadované místo. Proškolený kurýr DoDo dobíječku přistaví k autu, kabel zapojí do elektromobilu a postará se i o jeho zabezpečení. Zásuvku díky speciálním západkám nemůže vytáhnout z nabíjecí jednotky nikdo nepovolaný. Doprava pomocí elektrokola je nenáročná na prostor a elektromobil tak lze dobíjet prakticky kdekoli, bez potřeby dalšího parkovacího místa.

Nabíjecí zařízení má kapacitu 16,8 kWh a lze jím elektromobil z 80 procent dobít za čtyři hodiny. Zdroj obsahuje dvanáct bateriových článků GreenPack, každý o kapacitě 1,4 kWh. Články lze po vybití vyjmout a samostatně je nabíjet. Mobilní stanice s vyměněnými bateriemi se tak může okamžitě vrátit do provozu.

Mobilní nabíjecí stanice budou nejprve určeny pro firemní vozové parky a carsharingové společnosti, později se jejich dostupnost rozšíří i na soukromé uživatele. Projekt společně připravily společnosti Škoda Auto DigiLab a Pražská Energetika ve spolupráci s logistickým startupem DoDo.

Související