Balíkové služby i e-shopy posilují před Vánoci svoje kapacity ve všech částech přepravního řetězce. Například DPD otevřela ve spolupráci se Sazkou 750 výdejních míst, které jí mají pomoci příval balíků doručit adresátům. Celkový počet výdejních míst označených Pickup tak vzrostl na téměř jeden tisíc.

Firma si od tohoto kroku slibuje hladký průběh doručování zásilek ve vánoční špičce, neboť společné výdejny se Sazkou mají na mnoha místech dlouhou otevírací dobu, a to i o víkendech. K vyzvednutí balíku stačí PIN, který adresát obdrží v SMS.

Vlastní doprava je jistota 

E-shop Kasa.cz zaváží v předvánočním období vybrané pobočky až třikrát denně sedm dní v týdnu a nyní spustil i vlastní dopravu. Z centrálního skladu vypraví každý den až 120 aut.

„Velcí smluvní dopravci a pošta nejsou při velkém zájmu zákazníků stoprocentně spolehliví, proto jsme se rozhodli zejména u rozměrnějších balíků víc sázet na vlastní dopravu Komfort. V rámci ní například velkou elektroniku nejen dovezeme, ale taky zapojíme. Přes Českou poštu pak vozíme spíše menší zásilky,“ Andrea Jankovcová z Kasa.cz.

Také Kasa.cz zvýšila počet svých výdejních míst KasaPOINT, a to z 90 na 120. Firma očekává nárůst zákazníků o 28 procent. 

Der Kurier jde na B2C trh 

Der Kurier rozšířil své služby na e-commerce trh. Novými zákazníky by se tak měly stát e-shopy se základnou v Česku, které své zboží nabízejí v Německu. Firma nabízí za podmínek vnitrostátní přepravy po Německu doručení do druhého dne, a to i při odpoledním převzetí zásilky. 

„Český e-shop má možnost vyvážet na německý trh velmi rychle a přesně. To je to, co německý zákazník oceňuje,“ říká výkonný ředitel firmy Přemysl Lukeš.

Mezinárodní hub zdvojnásobil kapacitu 

Přepravu zásilek mezi ČR a Německem posílí také rozšířený mezinárodní hub společnosti GO! v německém Niederaules. Celková investice přesáhla 11 milionů eur a zařízení nyní zvládne roztřídit 11 tisíc zásilek za hodinu. GO! Express & Logistics v niederauleském hubu odbavuje více než 6,5 milionů zásilek za rok.

Rozšíření zvýšilo kapacitu o 100 procent. „Díky tomu jsme připraveni na nadcházející sezónu, a to i pro segment nadměrných zásilek,“ řekl CEO české pobočky Martin Koča. 

Špička bude letos rekordní 

Agregátor služeb Balíkobot.cz očekává, že počet balíků před Vánocemi se letos více než zdvojnásobí a špička nastane mezi 10. a 17. prosincem. Firma je napojena na 18 přepravních služeb, dokáže proto porovnávat nárůst expedice zásilek napříč celým trhem.

„Z naší analýzy vyplývá, že dramatický růst expedic je pravidlem každého roku. V každém roce byl nárůst ve vánočním období minimálně dvojnásobný, ale letos počítáme s ještě vyšším násobkem,“ říká jednatel společnosti Martin Šauer.

Související