Petr Kozel založil v roce 1992 spediční společnost E.S.T. a stál v jejím čele jako majitel a generální ředitel. Během několika let na českém trhu vybudoval firmu, která zaujala přední pozice zejména v oblasti dopravy a spedice. Snaha o integraci do evropského trhu vedla k uzavření smlouvy o partnerství s německým logistickým koncernem Dachser. Spolupráce vyvrcholila v roce 2006 kapitálovým spojením E.S.T. a Dachser ve formě joint venture.

Od té doby působil Petr Kozel na pozici generálního ředitele a předsedy představenstva a řídil aktivity společnosti Dachser v České republice. „Po téměř více než čtvrtstoletí je můj profesní život provázaný s logistikou a téměř polovina z toho byla spojena se značkou Dachser. Jsem rád, že se nám společně s mými kolegy povedlo vybudovat stabilní, vysoce profesionální logistickou společnost,“ shrnuje Petr Kozel. Jeho nástupce Jan Pihar se ujme funkce od počátku příštího roku.

Jan Pihar vystudoval Fakultu managementu a ekonomiky Vysokého učení technického v Brně. S logistikou se setkal již během studií, kdy pracoval jako kurýr. Svoji profesní dráhu zahájil u společnosti Dachser v roce 2004 v pobočce Dachser Břeclav, kde působil čtyři roky jako jednatel a vedoucí pobočky. V roce 2008 byl jmenován general managerem pobočky Dachser Kladno, která obsluhuje střední a západní Čechy.

Související