Reálný dojezd většiny elektromobilů se stále pohybuje mezi 100 a 200 kilometry. Jsou proto vhodné především na popojíždění po městech, takže je využívají mimo jiné doručovací firmy. Jednou z největších elektroflotil se nyní může pochlubit i společnost Dáme jídlo, která má 35 elektromobilů. Díky nim uspoří na provozních nákladech desítky tisíc korun ročně.

„Elektromobily jsou pro nás v současnosti jednoznačnou prioritou a v testovacím provozu se nám osvědčily. Proto jsme se rozhodli pro nákup dalších elektrovozů. Jedná se o progresivní, ekonomicky výhodný a ekologický pohon, který je v souladu s DNA naší značky,“ říká šéf firmy Filip Fingl.

Vedle elektromobilů kurýři Dáme jídlo jezdí v autech na CNG, klasických vozech, na skútrech, na kolech nebo roznášejí pěšky.

Firma uvedla, že se jí daří v posledních měsících doručovat jídlo z restaurací rychleji. „Průměrná doba dodávky je v širším centru Prahy aktuálně 45 minut, kde doručujeme jídlo z více než 500 restaurací. V ostatních městech doručujeme v průměru do 35 minut. Již nyní jsme schopni doručit na řadě míst do 30 minut, a to jak v Praze, tak v regionech. V celé republice pak dovážíme z více než 2000 restaurací,“ říká Filip Fingl.

„V celkovém počtu objednávek roste Dáme Jídlo meziročně o 40 procent. Toto číslo není taženo jen Prahou, ale významně se na něm podílejí také další města z regionů po celé České republice,“ dodal.

Související