Americká developerská společnost Prologis zahájila výstavbu druhé spekulativní budovy ve svém novém parku u Brna. Budova, jejíž dokončení se plánuje na druhý kvartál roku 2019, nabídne logistické prostory na ploše 39 800 metrů čtverečních.

Stavba byla navržena tak, aby se mohla rozdělit do menších jednotek s plochou od 3500 metrů čtverečních. Stejně jako všechny nové budovy Prologisu projde i tato ekologickou certifikací BREEAM.

Výstavba navazuje na dokončení první budovy nového parku z října tohoto roku, která je aktuálně ze 70 procent pronajatá. Prologis Park Brno bude ve své konečné podobě sestávat ze tří budov o celkové rozloze 90 000 metrů čtverečních.

„Nájmy ve vyhledávaných lokalitách, jako je právě Brno, za poslední dva roky výrazně stouply kvůli omezené dostupnosti půdy pro další výstavbu, nízké míře neobsazenosti a rostoucím nákladům ve stavebnictví, což je trend charakteristický pro atraktivní trhy na celém světě. Rychlé zahájení výstavby druhé spekulativní budovy v našem brněnském parku je reakcí na silnou zákaznickou poptávku po kvalitních prostorech,“ řekl Martin Baláž, viceprezident pro leasing a development společnosti Prologis pro Českou republiku a Slovensko.

Související