Průmyslovou budovu s pronajímatelnou plochou 22 900 metrů čtverečních, kterou začal developer Panattoni stavět ve svém logistickém parku nedaleko pražského Letiště Václava Havla bez předem dojednaného nájemce, nyní přizpůsobuje pro specifika lékárenského provozu.

Stavbu, která bude zahrnovat sklad, kanceláře, sociální zázemí i lékárnu, si pronajme dvojka na českém trhu distribuce léčiv ViaPharma. Ta v současnosti provozuje tři distribuční centra v Nučicích u Prahy, v Brně a Ostravě, z nichž zásobuje hlavně lékárny Dr. Max, ale dodává i do nezávislých lékáren, do nemocnic, reprodukčních klinik, hospiců a domovů seniorů.

Celková investice do nemovitosti a technologií přesáhne miliardu korun. ViaPharma uzavřela v parku nájemní smlouvu na 15 let. Transakci pomohla dojednat realitně poradenská společnost CBRE. Předání haly by mělo proběhnout na konci léta příštího roku.

Nová hala bude mít mimo jiné chlazení a sekce s různým režimem teplot. Součástí distribučního centra bude i část dedikovaná pro distribuci e-shopu Dr. Max.

Panattoni Park Prague Airport II zažívá bouřlivý rozvoj. Během necelých tří let přivítal osm společností, které postupně obsadily plochu přes 120 000 metrů čtverečních.

Související