Vedle standardních asistenčních systémů může být tahač vybaven i technologií ConnecTruck s prediktivní funkcí tempomatu MaxCruise. Nová technologie pomáhá optimalizovat rychlost a otáčky motoru ve vztahu k trase, po které se vozidlo pohybuje. Údaje ze systému GPS se přenášejí do palubního počítače, který pak zvolí jízdní styl nejoptimálnější z pohledu spotřeby pohonných hmot a bezpečnosti provozu. Úspora paliva by se podle výrobce měla dosahovat zhruba čtyř procent.

Použitá technologie rovněž umožňuje trvalé online propojení vozidla s dispečerským systémem svého provozovatele. Do cloudového úložiště se přenášejí provozní data vozidla, která se porovnávají s definovaným standardem. V případě odchylky obdrží řidič i fleet manager varování před možným problémem. Vzdálená diagnostika dokáže identifikovat případné problémy bez nutnosti výjezdu servisního vozidla.

Ford F-Max již získal mezinárodní ocenění nákladní vůz roku ITOY 2019, které uděluje mezinárodní porota složená z dvaceti zástupců odborných časopisů.

Nový tahač přichází na svět v tureckém závodě Inönü, kde se vyrábějí rovněž motory, nápravy a další komponenty pro modelovou řadu Ford Transit a Ford Custom.

Související