Význam digitalizace logistiky roste zejména v oblasti automobilového průmyslu. Vedle běžného zásobování výroby zde existuje řada náročných případů, kdy je nutné přepravovat některé zásilky velmi rychle a podle plánu. Logistický operátor Gefco pro tento účel již loni zavedl službu tzv. superrychlé logistiky (Time Critical Solutions,TCS) s reakcí na poptávku nejpozději do 30 minut. Nyní oznámil otevření nového řídicího centra Mission Control Center (MCC) v nizozemském Amsterdamu, které přepravu těchto zásilek zastřešuje.

Nové řídicí centrum monitoruje všechny časově kritické zásilky TCS objednané po celém světě prostřednictvím specializovaného IT systému. Zároveň zajišťuje nepřetržitou podporu pro lokální týmy TCS a na celou službu ze své nadnárodní pozice dohlíží. Funguje také jako jediný kontaktní bod pro odesilatele, kterým poskytuje v reálném čase informace o pohybu zásilek.

Mezi první příklady urgentních rychlých přeprav pro automotive patří zajištění charterového letu s vyřízením řady povolení a dodání časově kritické zásilky z České republiky do Spojených států v průběhu 48 hodin od obdržení poptávky od odesilatele. Superrychlá přeprava prý zabránila v USA možnému zastavení výrobní linky.

 

 

Související