Podle Tomáše Míčka, ředitele P3 pro Českou republiku, se firmy bez ohledu na předmět činnosti potýkají z hlediska průmyslového developmentu s obdobnými výzvami. „Nezáleží na tom, jestli chce klient v průmyslovém parku pouze skladovat a distribuovat zboží nebo i něco vyrábět – všichni chtějí hlavně dostatek schopných zaměstnanců a co možná nejlepší napojení na dopravní infrastrukturu.“

Logistický park je proto pro zaměstnance dostupný městskou hromadnou dopravou, pěšky i na kole. Osvětlení stávajících i nových budov zajistí šetrná a ekologická LED světla. Pro zvýšení tepelného komfortu a energetické efektivity pak developer opět chystá zesílený fasádní panel a izolované nakládací můstky. V parku také vznikne přírodní biotop, který má spolu se stromy a keři tvořit optickou a zvukovou bariéru oddělující průmyslovou zónu od obce Lukavec.

Pro novou stavbu nemá developer dosud nájemce, předpokládá však, že hala díky dobrému umístění u dálnice a železnice směr Drážďany i díky nedalekému říčnímu přístavu dlouho prázdná nezůstane. V rozšířené hale budou k dispozici jednotky již od 5000 čtverečních metrů.

Související