Modul Mapování pohybu vozíků systému connect poskytuje na provoz vozíků pohled z ptačí perspektivy. Telematický hardware vyhledá každý jednotlivý stroj s přesností až pět metrů a zobrazí ho na mapě. Lze tak snadno zjistit, na kterém místě v areálu se například nachází vozík s poruchou vyžadující opravu nebo údržbu, k němuž je třeba navést servisního technika. Čím větší je vozový park a čím rozsáhlejší jsou prostory logistické firmy, tím je tato funkce užitečnější. Aplikace může ale pomoci i v situaci krádeže manipulační techniky, protože ji dokáže přesně lokalizovat i mimo areál.

Základem mapování jsou údaje o poloze vozíku určené satelitní lokalizací. Stejně jako provozní hodiny nebo chybové kódy mohou být tato data získána prostřednictvím portálu connect: portal a exportována pro účely vyhodnocování do jiných systémů prostřednictvím webové služby.

Zařízení je robustní a odolné proti vlivům počasí, výkonný mikroprocesor s integrovanými anténami a elektronická globální karta eSIM jsou nainstalovány v kompaktním krytu. Kromě GPS používá tento hardware k určení přesné polohy i další satelitní systémy. Přenos potřebných dat je plně v souladu s nejnovějšími bezpečnostními standardy.

Během letošního roku hodlá výrobce rozšířit platformu o další funkci – GPS sledování, která umožní omezit provozní plochu vozíku pomocí virtuálních hranic. Jakmile vozík opustí definovanou zónu, v níž se smí pohybovat, systém automaticky odešle odpovědné osobě e-mailové upozornění.

Související