S využitím přenosu polohy GPS do IT systémů Raben Group každých pět minut, dokáže ETA vypočítat předpokládaný čas doručení zásilky k příjemci s vysokou mírou přesnosti. „Pracujeme s údaji o poloze zásilek v reálném čase, což výrazně zvyšuje přesnost výpočtu a přesnost konečného údaje. Navíc bereme v úvahu aktuální situaci na silnicích, díky čemuž dokážeme průběžně aktualizovat předpokládaný čas příjezdu,“ vysvětluje projektový manažer Raben Group Bartosz Kolasiński.

Klienti skupiny Raben Group mohou kontrolovat čas doručení zásilky v reálném čase na platformě myRaben.com. Pokud nastane situace, která může čas doručení ovlivnit, ať už jde o nepříznivou dopravní situaci nebo nehodu, systém ETA automaticky aktualizuje předpokládaný čas doručení. Zákazník si také při zadání objednávky může aktivovat e-mailovou notifikaci předpokládaného času doručení zásilky.

Standardem logistického odvětví je dnes systém notifikace doručení zásilek založený na historických statistických datech. Tento systém je ale v době digitalizace již zastaralý, nepočítá s okolnostmi, které mohou zásilku zdržet. Systém ETA využívá informace o aktuální poloze řidiče z GPS z mobilního zařízení. Stačí, když má řidič u sebe mobilní zařízení, a uživatel může dostávat spolehlivé a přesné informace o času doručení své zásilky.

„Systém ETA funguje velmi dobře. Do konce roku chceme, aby byl v Česku využíván pro 80 procent zásilek, které přepravíme,“ uvedla Martina Netuhová z Raben Logistics Czech.

Související