Budova má umožnit efektivní a úsporné využití energií v každodenním provozu. Bude vybavena LED osvětlením, solárním ohřevem vody pro kancelářské prostory, chytrými měřicími systémy na monitorování spotřeby energií a silnější tepelnou a střešní izolací.

Prologis Park Prague D1 Ostředek vznikne přímo u exitu 34. Prologis již u Prahy v bezprostřední blízkosti D1 vlastní tři logistické parky s celkovou plochou 238 tisíc metrů čtverečních, které jsou z 99 procent obsazené. Společnost je s více než 1,1 milionu metrů čtverečních logistických a průmyslových ploch předním poskytovatelem distribučních nemovitostí v ČR. 

„Akvizicí pozemku v této prvotřídní lokalitě vycházíme vstříc vysoké poptávce zákazníků po nejmodernějších logistických prostorách v atraktivních oblastech,“ uvedl Martin Baláž, který nedávno povýšil na country manažera Prologis pro Česko a Slovensko. 

Ve své nové roli bude Baláž zodpovědný za celé české a slovenské portfolio společnosti čítající aktuálně 1,6 milionu metrů čtverečních. Bude dohlížet na veškeré leasingové a stavební aktivity i na činnost v oblasti správy nemovitostí a projektového managementu. Povede investiční projekty společnosti a proces pronájmů jejích parků.

Martin Baláž také přebírá zodpovědnost za vedení pražské i bratislavské kanceláře Prologisu a bude i nadále přímým podřízeným Martina Poláka, managing directora a regionálního ředitele Prologis pro střední a východní Evropu.

Baláž nastoupil do firmy v roce 2014 na pozici senior manažera pro leasing a development pro Českou republiku a Slovensko, poté povýšil na pozici viceprezidenta pro leasing a development. Před nástupem do Prologis působil jako associate partner ve společnosti Cushman & Wakefield, v níž zastával funkci vedoucího průmyslových a maloobchodních a skladových prostor na Slovensku a vedoucího průmyslového oddělení pro Českou republiku. Je držitelem titulu MBA v oboru stavebnictví a nemovitostí, který získal na College of Estate Management v Readingu ve Velké Británii.

Související