S využitím nového roll-on/roll-off terminálu a nově vybagrovaného úseku řeky putují komponenty od dodavatelů do závodu v americkém městě Mobile. DB Schenker ve spolupráci s místními firmami zrenovoval molo přímo ve výrobním areálu a také nový letecký hangár. Logistická společnost přistoupila k převodu přeprav ze silnice na vodu podle vzoru evropských logistických operací Airbusu.

Letecký závod ve Spojených státech využívá nový logistický proces od loňského roku. Podle Michaela L. Schoenfelda z DB Schenker v USA zvolený přepravní koncept umožňuje Airbusu zvýšit produkci a maximálně využít dostupné vodní trasy v okolí, současně také využívá již existující infrastruktury včetně mola postaveného ještě za druhé světové války.

Projekt podle logistické firmy pomohl vytvořit obchodní příležitosti a pracovní místa pro místní dodavatele. „Byli jsme postaveni před velkou výzvu a podařilo se nám ji zdolat pomoci inovativního přístupu. Do projektu se zapojila řada divizí napříč DB Schenker,“ uvedl Michael L. Schoenfeld.

Související