Jaroslav Zelenka bude mít na starosti plánování a efektivní provoz oddělení místní dopravy, dálkových linek sběrné služby i celovozových přeprav. Do jeho kompetence bude patřit i překládkový sklad na Kladně.

Zelenka nastoupil do společnosti v roce 2015 a nejprve absolvoval roční praxi napříč všemi odděleními obchodní divize Evropské logistiky. V roce 2016 složil první náročné firemní zkoušky pro interní analytiky společnosti tzv. DENO specialisty (Dachser Experts Network Operations) a od roku 2017 působil jako akreditovaný DENO specialista pro celou organizaci společnosti Dachser v České republice.

Jaroslav Zelenka vystudoval obchodní akademii a vyšší odborné studium v oboru Počítačové zpracování ekonomických informací. V letech 2007–2009 absolvoval kurz Spediční expert v Institutu Jana Pernera na Univerzitě Pardubice.

Svoji profesní dráhu zahájil v roce 1998 jako disponent zahraničních přeprav ve společnosti Internationale Spedition Holan. Zkušenosti v logistice prohloubil ve firmě ISH Noční Expres, kde pracoval jako key account manager. V letech 2006 – 2015 působil v TNT Innight Czech Republic, kde byl na pozici network manager CZ & SK zodpovědný za optimalizaci distribuční sítě u nás i na Slovensku.

Související