Podle prohlášení pomůže Amazon Volkswagenu propojit jeho 122 továren s výrobními řetězci, více než 30 000 pobočkami a 1500 dodavateli prostřednictvím platformy Volkswagen Industrial Cloud.

Ta automobilovému gigantu umožní včas zjišťovat výpadky dodávek a optimalizovat provoz strojů a zařízení. Amazon disponuje podle agentury DPA jedním z nejvýkonnějších cloudů na světě.

„Volkswagen Industrial Cloud propojí data ze všech strojů, továren a systémů ve všech závodech. To nám umožní analyzovat naše procesy ještě lépe – a díky tomu budeme produktivnější. Naším dlouhodobým cílem je integrovat globální dodavatelské řetězce ve více než 30 tisících lokalitách a s 1500 partnery,“ uvedl Gerd Walker, šéf produkce ve Volkswagen Group.

Nová cloudová platforma bude přenositelná i pro potřeby jiných automobilových výrobců. Jednání s některými z nich již prý VW a Amazon zahájily.

Volkswagen spolupracuje v oblasti cloudových služeb i s Microsoftem. Tato americká firma mu zase pomáhá propojovat jeho automobily.

VW, který vlastní i českou automobilku Škoda Auto, před časem uvedl, že do roku 2025 hodlá svou celosvětovou produkci mimo Čínu zvýšit o 30 procent. „Naše auta nám musejí vydělávat výrazně více peněz, abychom mohli investovat do budoucnosti. Musíme být štíhlejší, pohyblivější a rychlejší, abychom udrželi tempo s novou konkurencí,“ řekl minulý týden na podnikovém shromáždění šéf koncernu Herbert Diess. Dodal ale také, že digitalizaci padnou za oběť některá pracovní místa.

Související