Doručování provádějí kvadrokoptéry M2 výrobce Matternet napájené lithium-iontovou baterií, které dokážou přepravit laboratorní vzorky o váze do 2,3 kilogramu na vzdálenost zhruba 20 kilometrů.

Pro doručení zásilky dronem zdravotnický pracovník uloží laboratorní vzorek, například vzorek krve, do zabezpečeného přepravního boxu. Dron letí po předem určené letové dráze, je monitorován speciálně vyškoleným pilotem pro řízení dronů (RPIC) a dosedne na vyznačenou přistávací plochu v nemocnici WakeMed a centrální patologické laboratoři.

Na projektu spolupracuje UPS se specialistou na technologie autonomních dronů Matternet. Projekt podporuje severokarolínské ministerstvo dopravy. Loni v srpnu proběhly v nemocničním areálu zkušební lety v rámci pilotního programu Integrace bezpilotních leteckých systémů (IPP) FAA.

Cílem tříletého programu FAA je otestovat praktické využití bezpilotních letadel a partnerství místní vlády se soukromými společnostmi a zjistit, jak lze tuto novou technologii bezpečně a účelně integrovat do každodenních činností. Získané zkušenosti budou využity k dalšímu zlepšení přepravních služeb pomocí dronů v dalších nemocnicích a zdravotnických zařízeních v USA.

Rozvoj chytrých logistických sítí pro podporu zdravotnických zařízení patří mezi klíčové prvky transformační strategie UPS.

Související