Kofola jde podle svých slov „zelenou cestou“, a proto dlouhodobě buduje v Santa-Trans flotilu vozidel na CNG. O distribuci výrobků nápojářské skupiny se v České republice už několik let starají mimo jiné právě vozidla Scania. Na základě pozitivních zkušeností se proto nyní Santa-Trans rozhodla pořídit vozy této značky s novými motory na CNG, které jsou výkonnější a mají větší točivý moment.

Provoz vozidel na CNG se firmě vyplatí. „Spotřeba je podobná naftovým vozidlům, ale nákupní cena paliva je výrazně levnější,“ říká ředitel Santa-Trans René Novotný. „Proto se nám provoz dlouhodobě vyplácí. Podle našeho vlastního testování se u těchto nových vozidel výrazně zlepšil i dojezd. Tato nová generace zvládne na jedno tankování okolo 500 kilometrů, což je nárůst o více než 150 kilometrů. Řidič má tedy mnohem větší komfort a nemusí tak často doplňovat palivo.“

U vozidel Scania poháněných CNG motory nové generace je velkou výhodou také prodloužený servisní interval pro výměnu svíček a oleje z 30 na 45 tisíc kilometrů.

Související