O vítězích rozhodovalo závěrečné hlasování 29 porotců, kteří nejprve nominovali patnáct nejlepších výrobků a řešení v šesti kategoriích a poté z nich vybrali vítěze.

V kategorii Intralogistický software zvítězila rakouská společnost Cargometer. Ocenění získala za svůj nástroj pro měření rozměrů a hmotnosti nákladu na pohybujících se vysokozdvižných vozících s názvem On-the-fly Freight Dimensioning.

Německý výrobce manipulační techniky Jungheinrich obdržel v kategorii skladových vozíků cenu za ETV 216i, vysokozdvižný vozík s plně integrovanou lithium-iontovou baterií.

Americký specialista na průmyslová nákladní vozidla Raymond Corporation zabodoval v kategorii Speciál roku se simulátorem virtuální reality pro firmu Toyota.

V kategorii autonomních vozíků AGV & Roboti pro intralogistiku uspěla německá společnost Still se svým tahačem LTX50 umožňujícím automatickou nakládku a vykládku.

Výrobce vozíků UniCarriers Europe sídlící ve Švédsku byl oceněn v kategorii Vysokozdvižné vozíky s protizávažím za inovativní vyvážený vozík TX 3 s nosností 1,6 tuny.

V kategorii Startup roku zvítězila německá firma ProGlove. Mladá společnost byla oceněna za inteligentní rukavici pro skenování čárových kódů a 2D kódů.

 

 

 

IFOY Award

Mezinárodní soutěž IFOY Award (International Intralogistics and Forklift Truck of the Year) vyhlašuje každoročně nejlepší výrobky a systémová řešení pro intralogistiku. Jejím cílem je dokumentovat rozvoj a inovativní úsilí, které pomáhají zvyšovat v intralogistickém oboru konkurenceschopnost a zlepšují postavení intralogistiky v očích veřejnosti. Vítězové ceny IFOY jsou vybíráni nezávislou mezinárodní porotou složenou z odborných novinářů.

 Video: Jak probíhalo hodnocení výrobků v soutěži IFOY Award

Video