Sdílení prostor umožní minimalizovat až zrušit logistické operace, které jsou jinak nutné při spolupráci mezi dvěma vzdálenými firmami. Díky spolupráci pod jednou střechou odpadá logistika mezi závody a ušetří se tak spousta času, energie i emisí.

Francouzská firma Groupe Plastivaloire vyrábí výbavu pro automobilové interiéry. Specializuje se mimo jiné na vstřikování plastů. Její partner Filtration Group, součást obřího holdingu Madison Industries, produkuje filtrační technologie a zařízení pro filtraci kapalin i plynů, separaci olejové mlhy či ropných produktů z vody. Skupina se zaměřuje na inovace, výzkum a vývoj a udržitelný rozvoj. Pro její provoz je typická právě výroba pod jednou střechou s odběrateli, díky níž každoročně ušetří zhruba 120 tun emisí oxidu uhličitého.

„Oproti zcela běžné situaci, kdy návazné provozy dělí třeba vzdálenost deseti kilometrů, jde o roční úsporu deset tisíc kilometrů jen na nákladní dopravě,“ říká Pavel Sovička z Panattoni Europe, která stavbu realizuje.

„Heslem dneška je vyrábět nejen ekologicky, ale také chytře – flexibilně, automaticky a efektivně,“ říká Bennett West, první viceprezident dodavatelského řetězce Filtration Group.

Související