Společnost HP Tronic, jeden z největších prodejců spotřební elektroniky na českém a slovenském trhu, se před dvěma lety nastěhovala do nového logistického centra o rozloze přes 30 tisíc metrů čtverečních v Jirnech u Prahy. Nedlouho před tím ale firma, která vlastní síť prodejen Euronics, e-shop Kasa.cz nebo výrobce vysavačů Eta, koupila další obchod s elektronikou – Datart.

Nyní proto HP Tronic opět rozšiřuje své logistické zázemí, a sice o nový sklad v pražských Horních Počernicích, kam z Jiren přesune kompletní sortiment velkých domácích spotřebičů. Díky tomu bude moct rozšířit svou nabídku v tomto segmentu.

Sklad v Horních Počernicích má sloužit jak pro zásobování prodejen Datart a Euronics, tak jako výdejní místo velkých domácích spotřebičů, které si zákazníci objednají na e-shopu. Zároveň odtud budou zboží doručovat nákladní vozy, které Datart provozuje ve vlastní režii.

Ve skladu bude pracovat až 50 zaměstnanců ve třísměnném provozu. „Po personální stránce chod skladu částečně zajistíme pracovníky našeho centrálního skladu v Jirnech, kde pracuje přes 200 zaměstnanců. Vzniknou ale i nové pracovní příležitosti, a to především na pozicích skladník a řidič vysokozdvižných vozíků,“ říká Libor Křížka, ředitel logistiky skupiny HP Tronic.

Související