Chronotruck poskytuje služby pro správu objednávek přeprav a minimalizaci nevytížených jízd. Platforma umožňuje přístup k přepravcům v bezprostředním okolí uživatelů a doplňuje portfolio plně digitalizovaných služeb, včetně systému pro kalkulace přeprav, sledování zásilek či vystavení dokladu o dodání zásilky a elektronické fakturace. Chronotruck v současnosti využívá devět tisíc uživatelů.

Do nového uskupení přináší Gefco své know-how v oblasti integrované logistiky a velkoobjemových přeprav, Chronotruck pak především technickou znalost zavádění inovací v přepravních tocích. Chronotruck zůstane i po akvizici v rámci skupiny Gefco nezávislým subjektem a uchová si svou značku.

Podle Luca Nadala, CEO skupiny Gefco, znamená akvizice Chronotrucku posun k další úrovni digitalizace služeb. Lepší vytížeností kamionů rovněž přispěje ke snížení dopadu přeprav na životní prostředí.

Chronotruck dosud nabízel své služby především ve Francii. Jako součást globální skupiny Gefco očekává, že se mu otevřou příležitosti i na dalších trzích.

Související