Cílem je nalézt inovativní řešení pro ekosystém vozidlo – doručovatel zásilek. Do soutěže se mohou přihlásit start-upy z celé Evropy. V období od 11. července do 23. září 2019 budou organizátoři soutěže přijímat jejich inovativní nápady v kategoriích Delivery Driver Experience a Smart Delivery Vehicle zaměřeném na usnadnění činnosti doručovatelů balíků a zvýšení efektivnity jejich práce.

Východiska pro vývoj nových konceptů jsou rozmanitá a sahají od prediktivních analýz přes multimodální sítě, automobilovou infrastrukturu, umělou inteligenci, strojové učení, optimalizaci komunikace a digitální řízení pracovních postupů až po interaktivní aplikace pro řidiče. Z účastníků soutěže bude vybráno deset start-upů, které budou moci následně důkladně testovat své nápady s odborníky společností Volkswagen Užitkové vozy a Hermes a optimalizovat navrhovaná řešení během dvoudenního setkání, které se uskuteční 21. a 22. října v Berlíně.

Dne 5. listopadu dostane deset finalistů příležitost prezentovat navrhovaná řešení odborné porotě v betahausu Berlin. Dva nejslibnější návrhy budou podpořeny částkou až 125 tisíc eur, určenou k dalšímu vývoji řešení až do fáze pilotního projektu, který bude probíhat ve spolupráci se společnostmi Volkswagen Užitkové vozy a Hermes Europe.

Vzhledem k neustále rostoucímu počtu zásilek a složitějším podmínkám na posledním úseku doručovacího procesu získávají vozidla pro doručování klíčový význam. Volkswagen Užitkové vozy by se chtěl v této souvislosti změnit z pouhého výrobce automobilů k poskytovateli služeb pro mobilitu. Doručovací vozidlo budoucnosti bude spolupracovat s doručovatelem s využitím inteligentních, digitálních řešením.

Volkswagen Užitkové vozy začal již v roce 2018, v rámci soutěže Innovation Challenge, spolupracovat s nadějnými podnikateli a podporovat je. Loni se do soutěže zapojilo více než 70 start-upů z více než deseti zemí se svými koncepty pro řešení mobility, dopravy nebo konektivity, se zaměřením na lehké užitkové vozy. Z návrhů byli vybráni tři vítězové, kteří se ve svých projektech věnovali problémům nabíjení elektromobilů a elektricky poháněným nákladním jízdním kolům pro poslední úsek logistického řetězce.

Více informací o soutěži Future Logistics Challenge a možnostech, jak se do ní přihlásit, naleznete na https://www.betahausx.com/future-logistics-challenge.

Související