Firma Brembo, která je s více než tisícem pracovníků největším zaměstnavatelem CTParku Ostrava, rozšířila své prostory o dalších 25 tisíc metrů čtverečních. Novými nájemníky se staly firmy Hyundai a Hilite, které budou využívat 24 tisíc, respektive 12 tisíc čtverečních metrů.

CTPark Ostrava funguje od roku 2004. Rozkládá se na 83 hektarech a působí v něm zhruba 70 nájemců, kteří zde zaměstnávají přibližně 5000 lidí. Mezi největší nájemce patří například italský výrobce automobilových a motocyklových brzd Brembo, call centrum společnosti Moneta Money Bank, německý producent automobilových součástek Continental či švédsko-švýcarský dodavatel digitálních technologií pro průmysl ABB.

Areál nabízí pět různých typů budov podle požadavků a typu podnikání nájemců. K dispozici jsou haly a kanceláře pro malé podniky i pro velké firmy. Budovy mají certifikaci BREEAM zaručující energetickou úspornost a vysoký EPC (Energy Performance Certificate) rating. Park je doplněn různou infrastrukturou, jako jsou kavárny, kantýna a další služby.

V Ostravě CTP provozuje také technologický park IQ Ostrava, jehož první fáze o rozloze 24 tisíc čtverečních metrů je plně pronajata.

Související