Nová dceřiná firma by mohla získat povolení v souladu s pravidly americké Federální letecké správy (FAA) ještě v tomto roce. Stala by se tak jednou z prvních plně certifikovaných společností provozujících komerční drony v USA. Povolení FAA by UPS Flight Forward opravňovalo k provozování běžných přepravních operací pomocí dronů.

Souhlas FAA by rovněž vytvořil základy pro provozování dronů a jejich lety mimo dohled pilota ve dne i v noci. Tyto lety jsou ve Spojených státech zatím přísně zakázané a pouze výjimečně získávají schválení. UPS proto označila vytvoření dceřiné společnosti za historický okamžik nejen pro své podnikání, ale i pro celé odvětví přepravy zásilek pomocí dronů.

V současnosti UPS zajišťuje přepravu zdravotních zásilek pomocí dronů za přesně stanovým účelem podle pravidel letecké správy. Letos v březnu firma zahájila rutinní lety komerčních dronů, ke kterým FAA dala vůbec poprvé souhlas. Ty zahrnují přepravu zásilek na základě smluvní dohody o doručování v nemocničním areálu WakeMed v metropolitní oblasti Raleighu v Severní Karolině, USA. V rámci tohoto programu jsou přepravovány laboratorní vzorky prostřednictvím autonomních dronů, přepravu doplňuje pozemní kurýrní služba. UPS uvedla, že chce přepravu pomocí dronů rozšířit také do dalších nemocnic či nemocničních areálů.

Související