Smyslem elektromechanické podpůrné struktury nesené na těle je podpora fyzické práce osob ve skladu při zvedání a rotaci těla. Přístroj chrání zejména bederní obratle a svaly zad. Tlak na tyto části těla bývá často příčinou nemoci a pracovní neschopnosti.

Pilotní projekt se zaměřil na vychystávání a skládání balíků o hmotnosti do 15 kilogramů na palety s podporou exoskeletonů. Testování se účastnilo i zhruba 20 studentů letní školy na univerzitě v Dortmundu, kteří se s exoskeletony seznámili v praxi.

Logistická firma upozorňuje, že i ve vysoce automatizovaných skladech je člověk stále nutný pro mnoho fyzicky náročných činností. Některé z nich mohou vykonávat stroje, jako jsou vysokozdvižné vozíky nebo roboty, ale tam, kde je třeba lidské ruky, nabízí se místo pro využití exoskeletonů, které kombinují sílu stroje s lidskou schopností jemné manipulace s předměty.

Související

Zaujal vás článek? Pošlete odkaz svým přátelům!

Tento článek je odemčený. Na tomto místě můžete odemykat zamčené články přátelům, když si pořídíte předplatné.

Odkaz pro sdílení:
https://logistika.ekonom.cz/c1-66629890-exoskeletony-pomahaji-lidem-s-tezkou-praci-ve-skladech-db-schenker-je-nasadil-v-pilotnim-projektu