Depo s průměrnou kapacitou 600 tisíc přepravených zásilek měsíčně může během vrcholné sezóny zvýšit počet odbavených zásilek na více než jeden milion. Depo je vybaveno moderními technologiemi, jako jsou online čtečky nebo kamerové a bezpečnostní systémy. V novém logistickém centru bude pracovat 40 lidí.

V letošním roce otevře Zásilkovna nová depa ještě v Hradci Králové a v Ostravě. Celkové investice do nových distribučních center dosáhnou v letošním roce téměř deseti milionů korun. Hlavním cílem je zvýšit efektivnost svozů a rozvozů zásilek a zlepšit servis pro zákazníky, uvedla společnost.

Obrat skupiny Packeta, kam patří také Zásilkovna, vzrostl za první pololetí meziročně o 72 procent na téměř 425 milionů korun. O 70 procent vzrostl také počet přepravených zásilek. Letošním cílem je dosáhnout obratu 1,3 miliardy korun, v počtu zásilek pak 18,5 milionu kusů. Zvýšené nároky na distribuční kapacity řeší Packeta investicí do nových logistických center.

V současné době má skupina Packeta celkově 17 dep: 9 v České republice (2 v Praze, dále jedno v Plzni, Teplicích, Soběslavi, Pardubicích, Brně, Olomouci a Ostravě), 5 na Slovensku (Bratislava, Žilina, Poprad, Trenčín, Zvolen), jedno v Maďarsku (Budapešť), v Rumunsku (Bukurešť) a v Polsku (Polský Těšín).

Související