Nová budova bude sloužit pro skladování a distribuci léčiv. „Investice do moderního automatizovaného velkokapacitního centra nám umožní uspokojit stále rostoucí poptávku našich zákazníků – veřejných a nemocničních lékáren. Nové centrum bude využívat nejmodernější skladovací technologie i nejvyšší kvalitativní bezpečnostní standardy. Hlavní devizou distribučního centra budou dva automaty A-frame od firmy Schaefer,“ uvedl Petr Doležal, generální ředitel společnosti Phoenix lékárenský velkoobchod.

Výstavba skladovací haly probíhá ve stávajícím hostivařském areálu společnosti Phoenix v Praze 10. Užitné plochy objektu budou mít rozlohu 21 000 metrů čtverečních a k tomu dalších 10 000 metrů čtverečních budou zabírat venkovní plochy.

Objekt bude mít dvě podlaží, což není příliš standardní řešení u takového typu realizace, uvedl generální dodavatel stavby HSF System. Při výstavbě bude použit pyramidový systém montáže prefabrikovaného skeletu.

Starou halu bude firma v budoucnu také využívat, a to buď pro skladování zboží pro výrobce, potřeby e-shopu Benu.cz, nebo pro svou centrální laboratoř.

"Chceme být i nadále leadrem jak ve farmaceutické distribuci, tak v logistických službách pro výrobce. Benu bude určitě silně růst v počtu lékáren, chceme být výraznějším konkurentem jedničky na trhu a významnějším partnerem pro farmaceutický průmysl. Zároveň se chceme soustředit na zlepšování procesů a zavádění automatizace v našich distribučních centrech, zvyšovat produktivitu práce a udržet tak rostoucí náklady na uzdě. Rádi bychom zároveň poskytli našim zaměstnancům moderní pracovní prostředí a důstojné zázemí," dodal Petr Doležal. 

Společnost Phoenix lékárenský velkoobchod je součástí nadnárodní skupiny Phoenix group, která patří k největším evropským společnostem zabývajících se velkodistribucí léčiv. Skupina působí ve 26 zemích Evropy.

Benu, dceřiná společnost firmy Phoenix, má v Česku 223 lékáren a je tak druhým největším lékárenským řetězcem. Největším je Dr.Max ze skupiny Penta, který má 440 poboček. Na českém trhu působí podle Státního ústavu pro kontrolu léčiv přes 2500 lékáren.

Související