V roce 2016 investovalo Gefco do nové pobočky pro skladování hotových vozů v Trnavě, jehož součástí je i prostor pro služby s názvem PDI (Pre Delivery Inspection) a PPO (Post Production Operations).

„Poptávka po postprodukčních úpravách nových vozidel v posledních dvou letech strmě roste. Aktuálně v Trnavě provedeme 26 000 instalací ročně a mezi naše klienty patří kromě producentů aut také leasingové společnosti nebo některé velké státní společnosti,“ uvedl Aleksander Raczynski, generální ředitel společnosti gefco pro česko-slovenský region.

Jde například o polepy karoserie, montáž prvků nadstandardní výbavy do osobních i lehkých užitkových vozů nebo instalace zabezpečovacích prvků u nových vozidel. Postprodukční úpravy realizuje Gefco i v České republice, kde ročně provede přes 74 000 instalací.

Také dopravce Hödlmayr Logistics CR se vedle svého hlavního byznysu, kterým je přeprava vozů, začala zaměřovat i na další služby, zejména skladování, předprodejní servis či přípravu ojetých vozidel. Jejich podíl na obratu firmy byl loni už 8,5 procenta.

Gefco Slovakia slaví letos 15 let od svého založení. Klíčovým sektorem pro něj zůstává oblast automobilového průmyslu, v níž rozšíří klientské portfolio o dvě nové značky. Pro společnost Opel zajišťuje od září kompletní logistické toky na Slovensku i v Česku.

Na Slovensku začalo Gefco spolupracovat i s Renaultem, pro který vznikne v Trnavě nový centrální sklad s kapacitou 500 skladovacích míst pro vozy. „Doposud se vozidla skladovala mimo Slovenskou republiku. Nový sklad zabezpečí značce vyšší flexibilitu, rychlejší dodání vozů a pomůže rozšířit škálu nabízených služeb pro dealerskou síť i zákazníky,“ dodává Raczynski.

Podobně jako na dalších trzích i na Slovensku je pro firmu klíčová oblasti logistiky hotových vozů. Investovala proto do 120 speciálních vagonů pro přepravu aut. Kromě toho si firma pořídila také 283 nových běžných vagonů a 150 tahačů a návěsů.

Související