Areál, který vznikne v průmyslové zóně po bývalých kasárnách, bude zabírat šest hektarů, dvě výrobní haly Canpacku z toho pokryjí téměř třetinu. Nová továrna má produkovat asi miliardu plechovek ročně.

Dodávat bude zejména do pivovaru Plzeňský Prazdroj. Ten zatím odebírá většinu plechovek z jiných evropských továren firmy. „Dosud jsme dováželi většinu plechovek ze zahraničí," uvedla mluvčí Prazdroje Jitka Němečková.

Nová továrna je asi 35 km od pivovaru. „Díky tomu nákladní automobily nebudou muset ročně ujet 1,75 milionu kilometrů, to odpovídá snížení emisí CO2 o 1400 tun za rok, tedy množství, které by musel absorbovat les velký jako čtyři Bolevecké rybníky," řekl generální ředitel pivovaru Grant Liversage.

Plechovky jako nápojové obaly na českém trhu posilují a co do objemu jsou po sudech a lahvích třetím nejrozšířenějším obalem v nabídce Prazdroje. Pivovar proto před dvěma lety otevřel novou stáčecí linku na plechovky za 340 milionů korun a za 600 milionů teď staví linku v Radegastu.

Po plzeňských továrnách japonských koncernů Panasonic a Daikin jde za 30 let o třetí největší investici do výroby na zelené louce v Plzeňském kraji.

Nový závod ve Stříbře postaví developerská společnost CTP Invest. Loni koupila českou pobočku britské firmy Waystone CZ a chce zastavět bývalé kasárny výrobními a skladovacími halami a byty.

Stříbro podepsalo s Waystone v únoru 2009 kontrakt na rozvoj 47hektarových kasáren, která mají dobré napojení na dálnici D5 a mezinárodní silnici Plzeň - Cheb. CTP dlouhodobou smlouvu převzalo. Před pěti lety tam vstoupil první investor, rakouská firma RSF Elektronik, která s více než 400 lidmi vyrábí kabelové systémy pro strojírenský průmysl.

Canpack Group je globálním výrobcem hliníkových nápojových plechovek, obalů pro potravinářský průmysl, skleněných lahví a kovových uzávěrů. Sídlo má v polském Krakově. Zaměstnává v 19 zemích světa téměř 8000 lidí.

Související