V letošním roce se po Praze jedná již druhé nové depo Zásilkovny. V říjnu otevře společnost další logistické centrum také v Ostravě. Celkové investice do nových distribučních center, kterých je aktuálně 17, dosáhnou v letošním roce téměř 10 milionů korun. Hlavním cílem je zvýšit efektivnost svozů a rozvozů zásilek a zlepšit servis pro zákazníky.

Budováním dep firma podle svých slov reaguje na dlouhodobě výrazný růst, který dosahuje desítek procent procent ročně. V letošním roce Zásilkovna hodlá dosáhnout obratu 1,3 miliardy korun, v počtu přepravených zásilek pak 18,5 milionu kusů. „Proto jsme se rozhodli investovat do nových logistických center. V současné době máme za celou skupinu celkem 17 dep a jejich počet budeme dále navyšovat. Nedávno jsme například koupili depo na Slovensku,“ říká Simona Kijonková, ředitelka skupiny Packeta a zakladatelka a spolumajitelka Zásilkovny. Nová depa by měla Zásilkovně mimo jiné pomoci zvládnout předvánoční vrchol letošní sezóny.

V současné době má skupina Packeta, majitel Zásilkovny, celkově 17 dep: 10 v České republice (2 v Praze, dále jedno v Plzni, Teplicích, Soběslavi, Liberci, Brně, Olomouci, Ostravě a Hradci Králové), 5 na Slovensku (Bratislava, Žilina, Poprad, Trenčín, Zvolen), jedno v Maďarsku (Budapešť) a v Rumunsku (Bukurešť).

Související