Čestné uznání na letošním strojírenském veletrhu v Brně obdržel venkovní kontejner s názvem Penguin Box na automatické vyzvedávání balíků. Je poháněn solární energií, obsahuje vnitřní i venkovní USB porty, bezpečnostní dveře, čidlo na světlo a do budoucna se počítá i s variantou s lednicí.

Interaktivní obrazovka informuje o důležitých událostech v okolí a v budoucnu může sloužit i jako platební terminál, virtuální tržiště pro aplikace, videa a hudbu.

"Je to novinka, na které se začalo pracovat před třemi lety. Šlo nám o to, aby se tento kontejner lišil od ostatních a město se za něj nemuselo stydět. Představili jsme ho v létě v Berlíně a zájem o tuto novinku nás potěšil, i když v Německu něco podobného už mají. Navázali jsme několik kontaktů také v České republice a věříme, že se po letošním veletrhu v Brně jejich počet ještě zvýší. Pokud jde o export, tak není tajemstvím, že v západních zemích je orientace na chytré technologie, a proto naším cílem je být s naším 'tučňákem' jedničkou na české půdě a zároveň si otevřít dveře i do Evropy," uvedla Michaela Náplavová, marketingová koordinátorka firmy Textileco.

 

Související