P3 využije technologie Virtuplexu a do jeho haly bude zvát své zákazníky, partnery či zástupce obcí, kteří si budou moci ve virtuální realitě prohlédnout sklady, jejich možné konfigurace a libovolně uspořádat a vybavit interiér regály, výrobními linkami, roboty, mezaninem, nebo kancelářemi. Interaktivní formou se také budou moci informovat o různých technických detailech, jako jsou standardy skladových budov, stavební materiály, nebo možnosti udržitelných technologií.

„Máme řadu klientů z logistického sektoru, retailu, automotive i výroby. Ale Virtuplex je první zákazník z oboru virtuální reality v prvotřídním skladu, o kterém jsem kdy slyšel. Navíc je to klient, kterému vyhovuje, že je budova prakticky skoro prázdná,“ říká Daniel Kubizňák, šéf oddělení pronájmů a developmentu pro Českou republiku v P3, který zároveň vidí přínosy VR pro klienty nejen z oborů e-commerce a automotive.

Laboratoř virtuální reality Virtuplex, součást digitální skupiny Etnetera, zahájila činnost letos na jaře. Firma sídlí v jedné z hal parku P3 Prague Horní Počernice. Technologie virtuální reality jí umožňuje nabídnout návštěvníkům zážitek návštěvy třeba autosalonu, pobočky banky nebo skladovací haly připravené na příchod průmyslu 4.0.

P3 také nedávno spolu s CBRE a společností Analytiqa vypracovala první Czech Confidence Index Report sledující trendy mezi logistickými, výrobními a retailovými firmami. „Vše nasvědčuje tomu, že logistické i výrobní společnosti musí investovat do nových technologií, zvlášť při hledání dostupné a kvalifikované pracovní síly v regionech. Chceme těmto společnostem nabídnout chytrá řešení, která jim pomohou předvídat jejich potřeby a dopad nových technologií a různých konfigurací skladů na jejich produkci,“ říká ředitel P3 pro Českou republiku Tomáš Míček.

„Je neuvěřitelné, kam nás může virtuální realita posunout. Sklad online obchodu je vysoce sofistikované a komplikované soukolí. Díky VR můžeme odstranit rizika ještě před rozsáhlou investicí do celé operace, což je pro podnik vždy přínosné. Možnosti využití této technologie vidím také v realitním byznysu pro modelování prostor, údržbu nebo pokročilé pickovací procesy,“ shrnuje Daniel Kubizňák.

Virtuální realitu začal využívat také další developer průmyslových nemovitostí Panattoni. S její pomocí představil svůj supermoderní průmyslový areál, který plánuje postavit na plzeňském brownfieldu

Související