Internetové stránky Pilulka.cz nabízejí přes 30 tisíc produktů, ale firma držela v minulosti zhruba 8000 druhů zboží skladem.

„Nové prostory lékárny nám umožní rozšířit objem skladových položek až na 20 tisíc druhů zboží," uvedl ředitel hornopočernické pobočky Radek Jech. Nové logistické řešení podle něj umožní připravit objednávku k zásilkovému výdeji během pěti minut, což by měl být klíčový parametr zejména pro službu Pilulka Auto, v jejímž rámci lékárna objednavatelům z Prahy a okolí rozváží léky a lékárenský sortiment již od 60 minut od objednání.

Pilulka.cz lékárna v Horních Počernicích prošla v říjnu schválením Státním ústavem pro kontrolu léčiv a Krajským úřadem v Praze a je zejména logisticky uzpůsobena pro zásilkový výdej léčiv. Její součástí je skladové distribuční centrum vybavené jak elektronicky, tak samospádem poháněnými dopravníky, teplotně odstíněnými vstupními bránami, stovkami metrů paletových pozic a tisíci metry regálových pozic.

Celý provoz řídí informační systéme společnosti Pilulka.cz na míru tvořený pro účely zásilkové lékárny. Všechno zboží a léky jsou uskladněny na systémem řízených lokacích s cílem optimalizace při pickování a s parametrizací šarží, expirací a FEFO metody.

Související