Průmyslový park u letiště v Košicích změnil majitele. Od rakouské Erste Bank ho odkoupil developer CTP, jehož slovenské portfolio nyní zaujímá plochu zhruba 421 tisíc čtverečních metrů včetně 29 budov a čtyř projektů ve výstavbě. CTP se tak podle tiskové zprávy stal největším průmyslovým developerem na Slovensku.

Podle šéfa firmy Remona Vose se jedná o strategické rozhodnutí, které zdůrazňuje orientaci firmy na vlastnictví a rozvoj obchodních parků s komplexním servisem v oblasti střední a východní Evropy.

Nově vzniklý CTPark Košice zahrnuje pět existujících budov s pronajímatelnou plochou 57 tisíc m2. Všechny budovy jsou plně pronajaty firmám jako DPD, Gefco, U-Shin, Howe, Windsdor Machine, Faurecia a další. CTPark disponuje také dalším prostorem pro výstavbu nových budov v rozsahu přibližně 21 tisíc čtverečních metrů.

CTP spolupracuje s Erste Group v regionu střední a východní Evropy dlouhodobě. „V případě akvizice v Košicích jsme zároveň využili úvěr od této společnosti,“ uvedl Remon Vos.   

Související