Norská obchodní komora udělila cenu Logistics and Transport's Environmental Award projektu nízkouhlíkového centra pro distribuci zásilek v Oslu. Projekt logistické firmy DB Schenker omezuje s využitím elektromobilů a elektrokol emise oxidu uhličitého při městském doručování až o 80 procent.

Oslo City hub je součástí tzv. elektrického města, městské části Osla zaměřené na aktivity spojené s titulem Evropského zeleného města pro rok 2020. Právě do konce roku 2020 chce DB Schenker dosáhnout nulových emisí pro městské doručování v Norsku a Oslo City Hub je první zastávkou na cestě k dosažení tohoto cíle.

Oslo City Hub se nachází ve čtvrti Filipstadkaia v centru Osla. Budova o rozloze 457 čtverečních metrů je postavena z přepravních kontejnerů a uzpůsobena tak, aby umožnila efektivní manipulaci se zbožím, které budou doručovat elektrokamiony a elektrokola.

„Digitalizace a udržitelná řešení budou v budoucnu klíčové faktory pro konkurenceschopnost na logistickém trhu,“ říká CEO DB Schenker Jochen Thewes. „Nízkouhlíkový Oslo City Hub je dalším krokem k výraznému omezení emisí CO2 v každodenním logistickém provozu.“

Cenu Logistics and Transport's Environmental Award předala Norská obchodní komora DB Schenkeru na letošním mnichovském veletrhu Transport Logistics.

Související